Jobst Bittner történetein keresztül megmutatja hogy mi minden történhet ha az egyének, közösségek és társadalmak szembenéznek az elhallgatott és takargatott múlttal.
Milyen lesz a jövő egyháza? Milyeneknek kellene lenniük a gyülekezeteknek, az istentiszteleteknek, és a spiritualitás mely formái fogják szolgálni a 21. század emberét?
A könyvben megjelenített tanulmányok tartalmilag érintik a biblicum, a rendszeres teológia, a gyakorlati teológia, az egyháztörténet, a művészettörténet és művelődéstörténet területeit.
Az új homiletika szerint a prédikálás – esemény, és így az egész embert kell megszólítania, teljes értelmi, érzelmi és szellemi valóságában; nemcsak az elmondottak tartalma, hanem a hatása is előtérbe kerül.
Ezúttal nem tanulmányokat, hanem beszélgetéseket olvashatnak azok a családokkal foglalkozó szakemberek - lelkészek, pedagógusok, családterapeuták, lelkigondozók -, akik kézbe veszik ezt a könyvet.
Miért nem növekszik a gyülekezetünk? Hogyan vonzhatnánk be posztkeresztény kortársainkat? Timothy Keller fogódzókat ad a gyülekezeteket körülvevő kultúra eléréséhez.
Ez a kötet az igehirdetés tudománya, a homiletika legfontosabb területeit veszi sorra, felhasználva elhívott szakértőink idevonatkozó tudását, kiemelve az újabb aktuális kérdéseket.
Isten szeretete Jézus Krisztusban már a világ teremtése előtt munkába kezdett. A kegyelem megelőzte a bűnt és a halált azzal, hogy kiválasztott minket arra, hogy szentek és feddhetetlenek legyünk előtte.
Craig C. Hill amerikai újszövetséges teológus, 2016 óta a dallasi Metodista Egyetem teológiai karának (Perkins School of Theology, Southern Methodist University) vezetője.
A spiritualitás személyes, belső út, szubjektív, egyénre szabott. Egyesekben aggodalomra ad okot, hogy a spirituális ember esetleg elveszti a közösséggel, így az egyházzal való kapcsolódást.
A könyv – miként a címe is jelzi – bevezetés kíván lenni a gyakorlati teológia egyik, úgy tűnik, ma különösen is fontos és időszerű ágába, illetve annak tágabb összefüggéseibe. Ez pedig a lelkigondozás – a szupervízió – és a pasztorálpszichológia területe.
A szerző laikusoknak és hivatásos lelkigondozóknak kiván segíteni abban, hogy felkészültebben és hatékonyabban tudjanak szembenézni barátaik, illetve ismerőseik lelki, érzelmi és egyéb problémáival.
Ifj. dr. Fekete Károly ebben a könyvben egy olyan témához nyúl, ami Erdélyi Egyházkerületünk életében nagy jelentőségű volt. A belmissziói életnek az egyházkerületi keretben való megszervezése, a lelki ébredés ösztönzése.