Ez a kis könyv Jézus történetei és mondásai közül gyűjt egybe néhányat az Újszövetségből. Az eltelt kétezer év ellenére ezek a szavak épp olyan találóak és aktuálisak, mint amikor először elhangoztak.
Ha az ember felüti a Bibliát, hogy spirituális megnyugvást vagy erkölcsi útmutatást merítsen belőle, könnyen elvonhatják a figyelmét a gyilkosságról, hűtlenségről, nemi erőszakról és háborúról szóló, megdöbbentő történetek.
Olyan tanulmánygyűjteményt tart a kezében a tisztelt Olvasó, amelynek írásait összeköti a közös téma: a bibliafordítás, közelebbről is az 1975-ben megjelent és 1990-ben revideált protestáns új fordítású Biblia napjainkban is folyó legújabb revíziós munkája.
A Református Egyházi Könyvtár újabb két kötete Kálvin páli levelekhez írt magyarázatainak sorát teszi teljessé: a Galata levéltől a Thesszalonikai levelekig. A kommentárok néhai Szabó András klasszika-filológus kéziratban fennmaradt, valamint Nagy Sándor Béla Kálvin-kutató átdolgozott fordításai mellett Bellus Ibolya és Vladár Gábor új fordításában olvashatók.
Kustár Zoltán: A héber Ószövetség szövege című munkája a témában korábban megjelent – egyházi és nem egyházi felsőoktatásban is tankönyvként használt egyetemi jegyzetének jóval részletesebben kidolgozott változata. A tárgyalt anyag elrendezése és mélysége monografikus igényű, ugyanakkor a mű kézikönyvszerűen is használható.
A könyv azt a folyamatot idézi fel, ahogyan a megértett isteni szó formát öltve hagyományozódik, összegyűlik, szöveggé válik, gyűjteménnyé kristályosul, normává válik. A héber Biblia/Ószövetség szöveg- és kánontörténete
A könyv mélyreható kutatás, aprólékos történelmi elemzés és hatékony találgatás segítségével mutatja be a kereszténység nem egészen komplett történelmét - ahogyan Ön még sohasem olvasta.
A szerző egy olyan témát mutat be interdiszciplináris kontextusban, melyet kevesen vagy egyáltalán nem kutattak magyar nyelvterületen, ezért a könyv hiánypótló szakirodalmi alkotásnak is tekinthető. Különös értéke a könyvnek a bibliai nyelvek pontos ismerete, a filológiai és szemantikai megközelítés, valamint a hermeneutikai kibontás.
A levelek tanulmányozása rendjén a mai olvasó betekintést nyer az első századi hellenista gyülekezetek életébe, küzdelmeibe, hitbeli és erkölcsi vitáiba, szervezeti kialakulásába.