Marius van Leeuwen feltárja az ünnepek történetét és lényegét. Bemutatja antropológiai, bibliai és teológiai hátterüket, de tudósít arról is, hogy a különböző keresztyén tradíciójú közösségek ma hogyan ünnepelnek.
Miért kezdődik a Genezis könyve a teremtéstörténettel? Hiszen a menny és a föld teremtése egy univerzális téma. A helyes válasz az, hogy ez a könyv az ősatyák és ősanyák személyében megtestesülő Izraelről szól.
E kötet tanulmányai eredetileg 2012. április 24–25. között, a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézetben szervezett Brueggemann-konferencián hangzottak el előadás formájában.
A Remény a romokon (Facing Decline Finding Hope, New Possibilities for Faithful Churches) abból a tapasztalatból született, hogy a keresztyén gyülekezetek jelenlegi működési módja már sem teológiailag, sem anyagilag nem tartható sokáig
A Protestáns hősök sorozatunk harmadik kötetében újabb ötven személyt gyűjtöttünk össze egy képzeletbeli magyar protestáns panteon nagy szellemeinek és jellemeinek közösségébe, abban a hitben, hogy buzdító példaként állnak a mai generációk előtt.
Könyvünk olyan személyes hangú portrégyűjtemény, amelyet régi protestáns magyarokról készítettek mai protestáns magyarok: jeles irodalmárok, történészek, egyetemi oktatók.
Félszáz portré az elmúlt fél évezred magyar történelméből.Az elmúlt öt évszázadban ötven kiemelkedő magyar protestáns személyiség - írók, prédikátorok, pedagógusok, tudósok, költők, politikusok emlékezete elevenedik meg a könyv lapjain.
Learn how to suffer, and you will suffer no longer, according to a wise, centuries-old saying. But can this lesson ever really be learned? Where does suffering come from?
A könyvben harminchárom lelkész életelbeszélését követve a tartalomelemzés módszerének segítségével kilenc téma mentén vizsgáljuk a lelkészi identitás kulcskérdéseit.
Ebben a könyvben először megmagyarázzuk és elmélyítjük a kontextuális elmélet fogalomrendszerét – úgy, ahogy azt Böszörményi-Nagy Iván pszichiáter és családterapeuta kifejtette. A második részben bemutatjuk, hogy milyen következményekkel jár a kontextuális szemlélet és munkamód a gyógyítás gyakorlatában
Önkorrekcióm története címen válogattam össze azokat az esszéket, tanulmányokat, melyek a Művelődésben, A Hétben, a Korunkban, de az anyaországi sajtóban is – Holnap, Tiszatáj, Forrás stb. – több évtizedes pályám során megjelentek.
(Nagy Olga)